مقالات پذیرفته شده                   برگشت به فهرست مقالات | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- پژوهشکده علوم شناختی
2- دانشگاه عالی دفاع ملی
چکیده:   (89 مشاهده)
مقدمه: نسخه های فارسی مقیاس های سنجش تفکر راهبردی در کشور همگی براساس خوداظهاری است. همچنین مناسب با سازمان های نظامی نیست.  هدف پژوهش حاضر بررسی روایی و پایایی و استخراج نمرات هنجار آزمون تفکر استراتژیک مدیران نظامیSTMT  مبتنی بر قضاوت موقعیتی و بر اساس مؤلفه های جامعیت فکری، تواضع فکری و انعطاف پذیری شناختی است.
روش کار: جامعه آماری در این تحقیق شامل همه مدیران، اساتید و آموزش دیدگان نظامی مشغول به کار در پادگان شهید مدرس نزسا در نیمه ی اول سال 1398 بودند که از بین آنها تعداد 189 نفر، مورد ارزیابی قرار گرفتند. آزمون تفکر استراتژیک مدیران نظامی توسط ویرهاش(2017)  و تحت نظر مؤسسه ی مطالعات نظامی مرتبط با علوم رفتاری و شناختی ارتش آمریکا طراحی شده است. این آزمون شامل 12 سناریو است که پاسخ گو در هر سناریو یکی از پاسخ ها را انتخاب می کند.
یافته ها: تحلیل داده های پژوهش نشان داد ساختار مبتنی بر 3 خرده مقیاس با استفاده از تحلیل عاملی تاییدی جهت تبیین و برازش از وضعیت مناسبی برخوردار است. همچنین ضرایب پایایی همسانی درونی و بازآزمایی در حد مطلوب بود. براین اساس مفروضه پژوهشگر مبنی بر ساختار مبتنی بر 3 مؤلفه ی جامعیت فکری، تواضع فکری و انعطاف پذیری شناختی مورد تأیید است.
نتیجه گیری: به نظر می رسد شواهد پژوهشی از بررسی هم زمان و تلقی کردن هر سه مؤلفه تحت عنوان ابعاد شناختی برای تفکر راهبردی نظامی، حمایت می کند و می توان این تست را در ارزیابی های نظامی مورد استفاده قرار داد.
     
نوع مطالعه: پژوهشي اصیل | موضوع مقاله: روان شناسی شناختی
دریافت: 1398/11/26 | پذیرش: 1399/3/3 | انتشار: 1399/4/10

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به تازه های علوم شناختی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | Advances in Cognitive Science

Designed & Developed by : Yektaweb