XML English Abstract Print


1- دانشگاه محقق اردبیلی،
چکیده:   (73 مشاهده)
مقدمه: امروزه با توسعه سامانه­های ارتباطی و زیرساختی مانند اینترنت روند بازار ساختاری متفاوت و پیچیده­ای را شامل گردیده است. دانش بازاریابی دیجیتال از رویکردهای مانند بازاریابی محتوایی به منظور یافتن شرایط بازار استفاده می­نماید. توانمندی بازاریابی محتوایی سبب ایجاد شناخت جامع از شرایط و علاقه­مندی مشتریان نسبت به کالاها یا خدمات خاص گردیده و نقاط قوت و ضعف فروش را آشکار می­سازد.
روش کار: در تحقیق حاضر سعی شده تا برندهای اصلی تلویزیون را در سطح تهران از دیدگاه مشتریان در پلترفرم تلگرام بررسی شود. بدین منظور از رویکرد منطق فازی استفاده شده است. ابتدا با انجام مطالعه میدانی برندهای اصلی تلویزیون شامل سامسونگ، الجی، تی­اس­ال، ایکس­ویژن، ام­جی اس و اسنوا انتخاب و سپس با شناسایی خصوصیات اصلی برندها؛ نرخ محبوبیت و اهمیت ارجاعی (توصیه شوندگی) برند توسط مشتریان فارسی زبان مشخص شده است.
یافته­ها: نتایج حاصل از ارزیابی نشان داده است که ایکس­ویژن و سامسونگ بالاترین رتبه به لحاظ ارزیابی محتوایی و رضایت­مندی مشتریان را کسب نموده­اند. در این میان اسنوا کمترین رتبه را به لحاظ رضایت مشتریان تهرانی به خود جلب نموده است. چنین مسئله­ای نشان دهنده است که مشتریان عموماً علاقه به خرید محصولات خارجی را دارند. بنابراین توانایی بازاریابی محتوایی این شرکت­ها بیشتر از شرکت­های داخلی بوده است.
نتیجه­گیری: باتکیه بر دستاوردهای این مطالعه می­توان بیان داشت که برای مشتریان تهرانی هزینه  و کیفیت به عنوان دو اصل مهم در خرید تلویزیون مطرح بوده که نگرش اقتصادی محور به تلویزیون را دارد.
 
     
نوع مطالعه: پژوهشي اصیل | موضوع مقاله: مدل سازی شناختی، پردازش سیگنال و تصویربرداری مغز
دریافت: 1401/10/27 | پذیرش: 1402/6/13

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

Designed & Developed by : Yektaweb