مقالات پذیرفته شده                   برگشت به فهرست مقالات | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- علوم پزشکی مازندران
چکیده:   (78 مشاهده)
مقدمه و هدف: آموزش بالینی در شکل دهی مهارت های اساسی و توانمندی های حرفه ای دانشجویان پزشکی  نقش اساسی دارد. بنابراین شناخت وضعیت فعلی آن می تواند بستری برای ارتقاء وضعیت عملکرد آنها در آینده فراهم سازد. باتوجه به این امر ، مطالعه ی حاضر با هدف شناسایی عوامل موثر بر کیفیت آموزش بالینی در پردیس رامسر انجام گرفت.
روش کار: این تحقیق یک مطالعه توصیفی مقطعی بود و با نمونه گیری به روش سرشماری و بر روی 181 نفر از دانشجویان و اساتید بالینی پردیس رامسر انجام شد. ابزار گردآوری داده ها پرسشنامه محقق ساخته بود که شامل دو قسمت اطلاعات دموگرافیک ، دیدگاه دانشجویان و اساتید بالینی درباره آموزش بالینی بود. داده ها با SPSS-18 و روش های آمار توصیفی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.
یافته ها : در مطالعه حاضر 23/69 درصد از دانشجویان زن و 46 درصد مدرسان مرد بودند  که 80 درصد از مدرسان و 64/50 درصد از دانشجویان متاهل هستند و ارتباط معنی داری میان حیطه های آزمون که شامل خصوصیات فردی فراگیر ، خصوصیات فردی مدرس، محیط بالینی، برنامه ریزی آموزشی و متغیر ارزشیابی بالینی وجود دارد.
نتیجه گیری : بر اساس نتایج مطالعه چنین به نظر می رسد که با تقویت و اجرای دقیق و منظم برنامه های موجود، بهبود فضای آموزشی و آشنا نمودن مربیان با شرح وظایف خود در قبال دانشجویان می توان کیفیت آموزش بالینی را ارتقا داد.
 
     
نوع مطالعه: پژوهشي اصیل | موضوع مقاله: علوم اعصاب شناختی
دریافت: 1398/10/21 | پذیرش: 1399/2/2 | انتشار: 1399/4/10

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به تازه های علوم شناختی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | Advances in Cognitive Science

Designed & Developed by : Yektaweb