سیاست‌های داوری

 | تاریخ ارسال: 1397/2/18 | 
سیاست‌ها و راهنماهای داوری
نشریه علمی_پژوهشی تازه‌های علوم شناختی به صاحب امتیازی موسسه آموزش عالی علوم شناختی، متعهد به اجرای داوری دوسو پنهان (Double-blind peer review) بر اساس راهنماهای کمیته بین‌المللی اخلاق نشر و بیانیه‌های کمیته جهانی سردبیران پزشکی (ICMJE) در روند داوری خود است. جهت مطالعه این راهنماها و سیاست‌ها به این لینک مراجعه نمایید.

استانداردهای سردبیران
نشریه علمی_پژوهشی تازه‌های علوم شناختی به صاحب امتیازی آموزش عالی علوم شناختی، متعهد به اجرا و پیروی از استانداردهای بین‌المللی برای سردبیران بر مبنای بیانیه‌های کمیته بین‌المللی اخلاق نشر است. این استانداردها برای روند انتشار و داوری نشریات طراحی شده است و همچنین نشان‌دهنده راهکارها و راه‌حل‌ها هنگام بروز تعارض است.

سیاست‌های مالی
نشریه علمی_پژوهشی تازه‌های علوم شناختی، در راستای قدردانی از زحمات داوران محترم هدیه نقدی به ازای هر داوری تکمیل شده به مبلغ 1/500/000 ریال (150 هزار تومان) به حساب داوران محترم واریز می‌نماید. بدین منظور لازم است داوران محترم اطلاعات حساب کاربری خود را به صورت کامل وارد نمایند (به خصوص کد ملی، نام دانشگاه، شماره حساب و نام بانک).

فلودیاگرام و فرایند بررسی مقالات
مرحله اول: پس از بارگزاری مقاله توسط نویسنده مسئول، مقاله توسط کارشناس نشریه مورد بررسی اولیه از نظر ساختار نگارشی قرار خواهد گرفت. اگر نویسندگان تمام نکات مربوط به نگارش مقاله مطابق با راهنمای نویسندگان نشریه را رعایت کرده باشند، مقاله در فرآیند بررسی قرار خواهد گرفت در غیر این صورت مقاله جهت انجام اصلاحات و ارسال مجدد به نویسنده مسئول برگشت داده می‌­شود (مدت زمان این مرحله 3 روز کاری است).
 
مرحله دوم: پس از تایید کارشناس، مقاله برای سردبیر و شورای دبیران جهت بررسی و تصمیم‌­گیری اولیه ارسال خواهد شد. اگر مقاله در این شورا مورد تایید قرار گیرد، مقاله توسط دبیر بخش مربوط برای حداقل ۳ داور ارسال می‌گردد. در صورتی که مقاله در این شورا مورد تایید قرار نگیرد، رد شده تلقی شده و مقاله بایگانی و به نویسنده مسئول اطلاع داده خواهد شد (مدت زمان این مرحله ۷ روز کاری است).
 
مرحله سوم: پس از تایید شورا در خصوص ارزیابی علمی مقاله، کارشناس مقاله را برای حداقل 3 داور با نظر دبیر بخش مربوطه ارسال خواهد کرد. پس از دریافت پاسخ داوران، نظرات داوران توسط سردبیر و دبیر بخش مربوطه بررسی و طبق نظرات ایشان نسبت به چاپ، نیاز به اصلاحات اساسی و جزئی یا عدم پذیرش مقاله اقدام می‌شود. در صورتی که مقاله نیاز به اصلاحات داشته باشد در اسرع وقت به نویسندگان بازگشت داده می‌­شود تا پس از انجام اصلاحات مجددا برای داوری نهایی ارسال گردد. همچنین در صورت رد، مقاله بایگانی و به نویسنده مسئول اطلاع داده خواهد شد (مدت زمان این مرحله 2 ماه کاری است).
 
مرحله چهارم: در این مرحله مقالات پذیرفته شده مراحل انتشار را طی خواهند کرد (مدت زمان این مرحله 1/5 ماه کاری است).CAPTCHA
دفعات مشاهده: 4841 بار   |   دفعات چاپ: 547 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

Designed & Developed by : Yektaweb