راهنمای نگارش مقاله

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۹ | 

راهنمای نویسندگان
 
فصلنامه تازه‌­های علوم شناختی با هدف ارتقای دانش علوم شناختی در ایران مقالات خود را بر مبنای رعایت اصول نگارشی و انجام داوری انتخاب می­‌نماید. بدیهی است که نویسندگان محترم باید مقالات خود را با توجه به نکات زیر تنظیم و از طریق بخش ارسال آنلاین (Online Submission) سایت مجله به آدرس http://icssjournal.ir ارسال نمایند. لازم به ذکر است تنها راه ارسال مقالات و سایر فایل­های ضمیمه از طریق سیستم الکترونیکی مجله موجود در سایت می‌باشد.
به همراه هر مقاله نویسنده مسئول باید فرم تکمیل شده تعهدنامه نویسندگان (Cover Letter) را که به امضای تمام نویسندگان رسیده باشد را ارسال نماید. مجله مقالاتی که فرم تعهدنامه نویسندگان را تکمیل و ارسال نکرده باشند، بررسی نخواهد کرد. نویسندگان متعهد هستند که مقاله ارسالی در هیچ مجله داخلی یا خارجی چاپ نشده باشد و تا گرفتن پاسخ نهایی، مقاله را برای مجله دیگری ارسال ننمایند.
 
اصول فنی نگارش مقاله
مقالات باید بر روی قطعه A4 و با حاشیه 2/5 سانتیمتر از هر سمت و با فاصله یک خط در میان (1/5 سانتیمتر) با قلم فارسی ب نازنین 12 و قلم انگلیسی Times New Roman 11 در نرم افزار Microsoft Office Word 2007 یا بالاتر از آن با رعایت کامل اصول آیین نگارش تنظیم گردد. متن مقاله باید به زبان فارسی نوشته شود و از نگارش کلمات انگلیسی به صورت فارسی پرهیز گردد؛ مگر در مواردی که هیچ جایگزین پذیرفته شده‌­ای برای واژه­ مورد نظر موجود نباشد. در هر جای متن که لازم به نظر می­ رسد، معادل انگلیسی کلمه فارسی داخل متن کنار آن نوشته شود. بدیهی است که معادل انگلیسی یک کلمه­ مشخص، فقط یکبار و در اولین مورد استفاده­ کلمه فارسی آن نوشته می‌­شود. از کلمات اختصاری استاندارد به جای کلمات کامل استفاده شود، زمانی که برای بار اول استفاده می‌شود به طور کامل تعریف شود (از به کاربردن اختصارات در عنوان و چکیده اکیدا اجتناب شود). نام نویسندگان خارجی در متن باید به انگلیسی نوشته شود.
تعداد جداول، نمودارها و تصاویر حداکثر باید 6 مورد باشد. کلیه عناوین و اعداد جداول، نمودارها و تصاویر باید به زبان فارسی و با اندازه قلم ب نازنین 11 باشد. عنوان جداول باید به طور کامل در بالای آنها و عنوان نمودارها و تصاویر باید زیر آنها با درج زیرنویس کامل (شامل منبع معتبر برای تصاویری که از منابع دیگر آورده شده‌­اند) نگارش شود. همچنین جداول، نمودارها و تصاویر به ترتیب استفاده شماره‌گذاری متوالی شده و در متن مقاله به شماره‌ی آنها اشاره گردد. بهتر است جداول با استفاده از امکان Table در Microsoft Office Word طراحی شوند و از ارسال جداول‌ به صورت عکس اجتناب گردد. در زیرنویس جدول‌ها، همه‌ اختصاری‌های غیراستاندارد استفاده شده، توضیح داده شوند. تصاویر ارسالی باید رنگی و دارای کیفیت مناسب با وضوح 100 تا 300 DPI و با فرمت JPEG, PNG یا GIF باشند (از ارسال فتوکپی به جای عکس خودداری شود). نمودارها باید در نرم‌افزار Excel, SPSS طراحی شوند (اسکن نباشد). از آوردن جداول و نمودارهایی که به اطلاعات و داده‌های آنها در متن مقاله به طور کامل اشاره شده ‌است، اجتناب گردد. جداول، نمودارها و تصاویر در انتهای مقاله و پس از منابع، با ذکر شماره و توضیحات کامل قرار داده شوند. در صورت لزوم جداول، نمودارها و تصاویر باید به صورت فایل ­های مجزا به عنوان فایل ضمیمه ارسال شوند.
 
ملاحظات اخلاقی
اگر مطالعه بر روی نمونه انسانی انجام شده است، نویسندگان می‌بایست در قسمت روش کار به تاییدیه کمیته اخلاق موسسه مربوطه در زمان تصویب پروپوزال اشاره نمایند. همچنین کسب رضایتنامه کتبی از شرکت‌کنندگان الزامی خواهد بود. در مورد مطالعات حیوانی در متن اشاره گردد که شرایط نگهداری حیوانات آزمایشگاهی مطابق با راهنمای سازمان ملی سلامت انجام شده است. کلیه ملاحظات اخلاقی در مورد آزمودنی‌ها و سایر موارد پژوهشی باید براساس بیانیه هلسینکی و کد 26 گانه اخلاق پژوهشی کشور رعایت و تنظیم شود (www.wma.net).
در مطالعات کارآزمایی بالینی ذکر شماره IRCT در قسمت روش‌کار الزامی می­‌باشد.
 
شیوه نگارش مقالات
همه مقالات ارسالی می‌بایست در دو فایل (با مشخصات و بدون مشخصات نویسندگان) بر اساس راهنمای زیر تنظیم و ارسال گردند:
الف) صفحه عنوان: این صفحه شامل: نوع مقاله، عنوان (فارسی و انگلیسی)، عنوان مکرر (بین 6 تا 8 کلمه)، نام نویسندگان، درجه و رتبه علمی و گروه آموزشی، دانشکده، دانشگاه و یا موسسه تحقیقاتی، تلفن تماس و پست الکترونیک به زبان فارسی و انگلیسی می‌باشد. درج آدرس نویسنده مسئول به طور کامل همراه با ذکر کد پستی، شماره تلفن ثابت و پست الکترونیک الزامی است.
ب) چکیده مقاله: این بخش باید برگرفته از کل مقاله بوده و بر اساس نوع مقالات برای چکیده فارسی حداکثر بین 150 تا 350 کلمه بر اساس نوع مقاله باشد (به جدول 1 در انتهای صفحه مراجعه شود)، که ساختار آن شامل قسمت‌های مقدمه، روش­‌کار، یافته‌ها، نتیجه‌گیری و واژگان کلیدی (بین 3 تا 5 کلمه) می‌­باشد.
پ) چکیده انگلیسی: ساختار چکیده انگلیسی شاملIntroduction, Methods, Results, Conclusion, Keywords  است که بر اساس نوع مقالات حداکثر باید بین 150 تا 350 کلمه (به جدول 1 در انتهای صفحه مراجعه شود)، ارائه گردد. چکیده انگلیسی باید منطبق با چکیده فارسی تهیه شود و ضروری است توسط فردی مسلط بر زبان انگلیسی نگاشته شود. لازم به ذکر است واژگان کلیدی به زبان انگلیسی باید بر مبنای الگوی مش (Mesh) انتخاب شود (بین 3 تا 5 کلمه). برای جستجوی واژگان کلیدی بر اساس الگوی مش (Mesh) اینجا کلیک کنید.
ت) مقدمه: مقدمه باید حاوی چکیده‌ای از مطالعات و مشاهدات مرتبط با موضوع پژوهش مورد نظر که در گذشته انجام شده و دستاوردهای کنونی باشد. همچنین مقدمه باید بیان کننده هدف و دلیل انجام پژوهش بوده و طرح مسئله به گونه­ای باشد که اهمیت و ضرورت مطالعه به روشنی توضیح دهد. در نهایت لازم است در انتهای آن هدف پژوهش به وضوع بیان شود.
ج) روش‌­کار: در این بخش باید به نوع مطالعه، زمان و مکان انجام مطالعه، جامعه مورد بررسی، چگونگی انتخاب نمونه و روش نمونه­‌گیری، معیارهای ورود و خروج از مطالعه و همچنین جزئیات ابزار پژوهش، روش­‌کار، نحوه تجزیه‌ و ‌تحلیل داده‌ها و نرم‌افزار آماری مورد استفاده به دقت اشاره شود. در صورتی که بخشی از روش‌کار در مطالعات پیشین مورد استفاده قرار گرفته، باید با ذکر منبع به آن اشاره شود در غیر این‌ صورت جزئیات به طور کامل شرح داده شود. همچنین در این بخش باید به ملاحضات اخلاقی صورت گرفته اشاره شود (آوردن کد اخلاق برای کلیه مقالات و کد ثبت در سامانه کارآزمایی بالینی ایران برای مطالعات کارآزمایی بالینی الزامی است).
د) یافته‌­ها: در این بخش یافته‌­ها باید در جداول، نمودارها و تصاویر به صورت خلاصه در متن به روشنی بیان شوند. متن این بخش باید مختصر و واضح باشد و چکیده‌­ای از جداول، نمودارها و تصاویر را بیان کند، از تکرار مطالب ذکر شده در جداول، نمودارها و تصاویر در متن پرهیز گردد. توضیحات این بخش باید با افعال گذشته داده شوند.
ذ) بحث: در این بخش ابتدا باید به دستاوردهای جدید و مهم مطابق با اهداف مطالعه اشاره شود، سپس به مقایسه یافته‌ها با یافته­‌های پیشین در داخل و خارج مقایسه شده و تفاوت­‌ها و تشابهات ذکر شوند. همچنین نویسندگان باید به بحث و تبیین یافته­‌های خود بر مبنای مقایسات انجام گرفته بپردازند. در انتها باید به نقاط قوت و ضعف مطالعه، محدودیت‌های مطالعه و پیشنهادات برای مطالعات آتی اشاره شود.
ن) نتیجه­‌گیری: در این بخش باید نتیجه‌گیری نهایی و پیشنهادات کاربردی بر مبنای یافته­‌های مطالعه در یک بند نگارش شود.
و) تشکر و قدردانی: از تمام افراد و یا سازمان‌هایی که به نحوی از طریق مالی، معنوی و یا تکنیکی در انجام مطالعه همکاری نموده‌اند، تشکر و قدردانی گردد. در صورتی که مقاله بر گرفته از پایان‌­نامه و یا طرح پژوهشی مصوب است، شماره ثبت پایان نامه یا طرح باید ذکر شود.
ه) تضاد منافع: نویسندگان باید هرگونه تعارض احتمالی منافع مثل دریافت وجه در قبال مقاله، یا بدست آوردن موجودی یا سهم در یک سازمان را که ممکن است از طریق انتشار مقاله بدست بیاید و یا از دست برود به‌ صورت مشخص بیان کنند.
ی) منابع
شیوه نگارش منابع در فصلنامه تازه­های علوم شناختی بر اساس الگوی ونکوور (StyleVancouver ) است، بنابراین کلیه منابع در اولین بکارگیری در متن مقاله در داخل پرانتز شماره­‌گذاری شده و در پایان مقاله ردیف می­‌شوند. کلیه منابع بایستی به صورت انگلیسی نوشته شوند، منابعی که فارسی هستند در پایان آن با نوشتن عبارت (Persian) مشخص شوند. اگر تعداد نویسندگان 6 نفر و یا کمتر باشد، ذکر اسامی همه آنان ضرورت دارد. در صورتی که تعداد نویسندگان بیش از 6 نفر باشد، نام 6 نفر اول ذکر گردد و بعد از آن عبارت et al ذکر شود. نمونه­‌هایی از نگارش منابع به شرح زیر می‌باشد:
 
مقاله:
نام خانوادگی نویسنده (نویسندگان) حرف اول نام نویسنده (نویسندگان). عنوان مقاله. نام کامل مجله. سال انتشار؛ دوره (شماره مجله): صفحه شروع و خاتمه مقاله.
Aydın PC, Koybasi GP, Sert E, Mete L, Oyekcin DG. Executive functions and memory in autogenous and reactive subtype of obsessive-compulsive disorder patients. Comprehensive Psychiatry. 2014;55(4):904-911.
کتاب:
نام خانوادگی نویسنده (نویسندگان) حرف اول نام نویسنده (نویسندگان). عنوان کتاب. محل یا شهر نشر کتاب: ناشر؛ سال انتشار. صفحات.
Glanz K, Rimer BK, Viswanath K. Health Behavior and Health Education: Theory, Research and Practice. 4th ed. San Francisco:Jossey-Bass publisher;2008.
فصلی از یک کتاب:
نام خانوادگی نویسنده (نویسندگان) حرف اول نام نویسنده (نویسندگان). ﻛﻠﻤﻪ :In ﻭ نام خانوادگی ﻭﻳﺮﺍﺳﺘﺎﺭ (ﻭﻳﺮﺍﺳﺘﺎﺭان) حرف اول نام ﻭﻳﺮﺍﺳﺘﺎﺭ (ﻭﻳﺮﺍﺳﺘﺎﺭان) ﻛﺘﺎﺏ، editors. عنوان کتاب. محل یا شهر نشر کتاب: ناشر؛ سال انتشار، صفحات.
Greenland S. Introduction to regression modeling. In: Rothman KJ, Greenland S, Lash TL, editors. Modern Epidemiology. 3rd ed. Philadelphia:Lippincott Williams & Wilkins;2008. pp. 418-455.
پایان‌نامه:
نام خانوادگی و حرف اول نام نگارنده. عنوان [MS/MA Thesis or PhD Dissertation]. شهر: دانشگاه و دانشکده تاریخ دفاع.
Bashirian S. Application of the theory of planned behavior to predict drug abuse related behaviors among adolescents [PhD Dissertation]. Tehran:Tarbiat Modares University;2011.
مقاله کنفرانس:
نام خانوادگی نویسنده (نویسندگان) حرف اول نام نویسنده (نویسندگان). عنوان. نام کنفرانس؛ تاریخ برگزاری؛ محل تشکیل کنفرانس؛ نام انتشارات: تاریخ انتشار. شماره صفحه.
Kimyar J, Shibasaki H. Recent advances in clinical neurophysiology. Proceeding of 10th International Congress of EMG and Clinical Neurophysiology; 1995 Oct 15-19; Kyoto, Japan; Amsterdam:Elsevier;1996
منابع اینترنتی:
نام خانوادگی نویسنده (نویسندگان) حرف اول نام نویسنده (نویسندگان). عنوان وب سایت؛ تاریخ اولین انتشار [تاریخ آخرین به روز رسانی]. آدرس اینترنتی
Chan M. Progress in public health during the previous decade and major challenges ahead. WHO Web Site; 2014 [updated 18 January, 2014; cited 10 January, 2014]. http://www.who.int/dg/speeches/2014/executive_board_126_20100118/en/index.html
مقالات در نوبت چاپ:
نام خانوادگی نویسنده (نویسندگان) حرف اول نام نویسنده (نویسندگان). عنوان مقاله. نام کامل مجله. In press.
Leshner AL. Molecular mechanisms of cocaine addiction. The New England Journal of Medicine. In press.
 
نکته: به هنگام نوشتن منابع به نشانه‌­ها (نقطه، ویرگول و ...) و نیز به وجود یا عدم وجود فاصله دقت شود.
 
مشخصات مقالات قابل قبول
1) مقالات پژوهشی اصیل (Original Research Article): این مقالات باید شامل: صفحه عنوان، چکیده فارسی و انگلیسی (حداکثر 250 کلمه)، مقدمه، روش­‌کار، یافته‌ها، بحث، نتیجه‌­گیری، تشکر و قدردانی، تضاد منافع، منابع و ضمائم (جداول، نمودارها و تصاویر) باشد. حجم متن نباید بیشتر از 3500 کلمه برای مقالات برگرفته از مطالعات کمی و 5000 کلمه برای مقالات برگرفته از مطالعات کیفی باشد. منابع مقالات پژوهشی، حداکثر 35 منبع بوده و در آن حداکثر از 6 جدول، نمودار یا تصویر استفاده گردد.
2) مقالات مروری (Review Article): یک مقاله مروری باید شامل چکیده فارسی و انگلیسی (حداکثر 300 کلمه)، مقدمه، روش پژوهش، سر تیترهای اولیه و ثانویه، بحث، نتیجه‌گیری، تشکر و قدردانی، تضاد منافع، منابع و ضمائم باشد. مقاله مروری تنها از اشخاص صاحب نظر و پژوهشگران مجرب که دارای تألیفات متعدد در زمینه تخصصی مربوطه باشند، بنا به تشخیص سردبیر در هر شماره حداکثر یک مورد چاپ می‌گردد. مقاله مروری حداکثر دارای 70 منبع بوده که می‌­بایست حداقل 3 منبع آن مربوط به مقالات قبلی نویسندگان در این زمینه باشد. حداکثر حجم متن مقاله مروری 5000 کلمه می‌باشد. در این مقالات حداکثر باید از 6 جدول، نمودار یا تصویر استفاده گردد.
3) مقالات مروری نظام­‌مند (Systematic Review Article): این نوع مقالات می‌توانند به صورت متاآنالیز، متاسنتز یا بدون تحلیل آماری باشند. این مقالات دارای اجزاء مقالات پژوهشی اصیل شامل: صفحه عنوان (که نوع مرور در آن مشخص شده باشد)، چکیده فارسی و انگلیسی (حداکثر 300 کلمه)، مقدمه، روش­‌کار: (که باید در برگیرنده قسمت‌های زیر باشد: بیان هدف/ اهداف مرور)، طراحی مطالعه (شامل تعیین نوع مرور، توصیف طراحی و رو‌‌‌ش­‌های بکار رفته مانند متاآنالیز باید مراحل و گام­‌های بکار گرفته شده، توصیف شود)، روش­‌های جستجو: شامل (پایگاه‌­های اطلاعاتی جستجو شده، استراتژی جستجو، معیارهای ورود و خروج، کلمات کلیدی، زبان مقالات مورد بررسی، ذکر بازه تاریخی مطالعات جستجو شده)، ارزیابی کیفیت: شامل توصیف روش‌های مورد استفاده و دلایل انتخاب و یا خروج مطالعات، معیارهای ممیزی، شیوه خلاصه­‌سازی داده‌ها: شامل خلاصه کردن مطالعات انتخابی در مرور و مطالعات خارج شده (در قالب شکل یا جدول)، سنتز: این قسمت شامل توصیف فرآیندهای بکار رفته برای سنتز نتایج است. نتایج: (که باید با استفاده از سر تیترهای مناسب گزارش شده و توصیف مفهومی یا نظری مفاهیم یافته شده در متون ارائه گردد). بحث: لازم است بحث با نقاط قوت و ضعف شواهد ارائه شده آغاز گردد و در ادامه ترسیم کاربرد عملی و نظری یافته‌های بدست آمده در مرور سیستماتیک توضیح داده شود)، نتیجه­گیری، تشکر و قدردانی، تضاد منافع، منابع و ضمائم (جداول، نمودارها و تصاویر) است. حجم متن نباید بیشتر از 5000 کلمه باشد. منابع مقالات پژوهشی، حداکثر 70 منبع بوده و در آن حداکثر از 6 جدول، نمودار یا تصویر استفاده گردد.
4گزارش موردی (ReportCase ): تنها با نظر سردبیر در هر شماره حداکثر یک مورد چاپ می‌گردد و شامل موارد استثنایی دارای جنبه‌های آموزشی و تحقیقاتی است. ساختار این مقاله شامل: چکیده و چکیده انگلیسی (حداکثر 150 کلمه)، مقدمه (شامل زمینه، اهمیت و دلیل نادر بودن مورد گزارش با ذکر آمارهای گزارش شده قبلی می­‌باشد)، معرفی مورد (شامل شرح حال بیمار، یافته‌­های بالینی و پاراکلینیک تا حدی که هدف از نوشتن مقاله (معرفی بیماری) است)، بحث (اهمیت یافته­‌های مورد کنونی با آن چه در بررسی‌­های مشابه دیگر گزارش شده است، مقایسه شود و از آن نتیجه­‌گیری لازم به عمل آید)، نتیجه­‌گیری (شامل نتیجه‌­گیری نهایی، توصیه و پیشنهاد مربوط به مورد می­‌باشد) و واژگان کلیدی می­‌باشد. در این مقالات باید توجه داشت که قبل از نگارش باید فرم رضایتنامه از بیمار گرفته شود و باید از هرگونه اطلاعاتی که ممکن است هویت بیمار را افشا کند، اجتناب گردد. حجم مقاله باید کمتر از 2000 کلمه و حداکثر دارای 15 منیع و 1 جدول، نمودار یا تصویر باشد.
5) نامه به سردبیر (Letter to Editor): این مقالات با هدف نقد مقالات قبلی، نقد یا مرور کتاب­ها، نقد و تحلیل یا گزارش هرگونه موضوع مرتبط با آموزش و گردهمایی­‌های آموزشی، شرح و بسط یک ایده و یا باز نمودن یک موضوع پیچیده است. این مقالات معمولا، جدول و نمودار نداشته (در صورت لزوم حداکثر 1 جدول) اما دارای چکیده فارسی و انگلیسی (حداکثر 150 کلمه) است. بیش از 5 منبع ندارند. حجم مقاله حداکثر 1000 کلمه باشد.
 
فرآیند بررسی مقالات
مرحله اول: پس از بارگزاری مقاله توسط نویسنده مسئول مقاله توسط کارشناس مجله مورد بررسی اولیه از نظر ساختار نگارشی قرار خواهد گرفت. اگر نویسندگان تمام نکات مربوط به نگارش مقاله مطابق با راهنمای نویسندگان مجله را رعایت کرده باشند، مقاله در فرآیند بررسی قرار خواهد گرفت در غیر این صورت مقاله جهت انجام اصلاحات و ارسال مجدد به نویسنده مسئول برگشت داده می‌­شود (مدت زمان این مرحله حدود 3 روز کاری است).
مرحله دوم: پس تایید کارشناس مقاله برای سردبیر و شورای دبیران جهت بررسی و تصمیم‌­گیری ارسال خواهد شد. اگر مقاله در این شورا مورد تایید قرار گیرد، مقاله توسط دبیر بخش مربوط برای ۳ داور ارسال می‌گردد. در صورتی که مقاله در این شورا مورد تایید قرار نگیرد، رد شده تلقی شده و مقاله بایگانی خواهد شد (مدت زمان این مرحله حدود 7 روز کاری است).
مرحله سوم: پس از دریافت پاسخ داوران، نظرات داوران توسط سردبیر و شورای دبیران بررسی و طبق نظرات ایشان نسبت به چاپ، نیاز به اصلاحات اساسی و جزئی یا عدم پذیرش مقاله اقدام می‌شود. در صورتی که مقاله نیاز به اصلاحات داشته باشد در اسرع وقت به نویسندگان بازگشت داده می‌­شود تا پس از انجام اصلاحات مجددا برای داوری نهایی ارسال گردد. همچنین در صورت رد، مقاله بایگانی خواهد شد (مدت زمان این مرحله حدود 2 تا 3 ماه کاری است).
مرحله چهارم: در این مرحله مقالات پذیرفته شده مراحل انتشار را طی خواهند کرد.
 
تایید نهایی           
به ‌منظور جلوگیری از بروز هر گونه اشتباه، قبل از چاپ نهایی یک نسخه از مقاله به نویسنده مسئول ارسال می‌شود، اشتباهات احتمالی باید طی 48 ساعت اصلاح شده و مقاله جهت چاپ به دفتر مجله ارسال گردد.
 
هزینه چاپ 
هزینه انتشار مقالات در فصلنامه تازه‌­های علوم شناختی از ابتدای سال 1398 4/500/000 ریال (450 هزار تومان) است. این مبلغ در دو مرحله 1/500/000 ریال (150 هزار تومان) برای بررسی و داوری و 3/000/000 ریال (300 هزار تومان) در صورت پذیرش مقاله جهت هزینه­‌های انتشار قابل پرداخت به حساب بانکی پژوهشکده از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سامانه فصلنامه است.

لازم به ذکر است مبلغ 150 هزار تومان شامل بررسی علمی اولیه توسط شورای سردبیری و دبیر علمی است و در صورت رد اولیه توسط دبیر علمی قابل استرداد نیست.
بدیهی است پرداخت هزینه بررسی و داوری هیچگونه تأثیری در پذیرش یا یا رد مقاله نخواهد داشت و این مبلغ غیر قابل استرداد می­‌باشد.

حق تکثیر مطالب مجله
فصلنامه تازه­‌های علوم شناختی حق پذیرش یا رد، اصلاح، ویرایش یا خلاصه کردن کلیه مقالات را برای خود محفوظ می­‌دارد.
چاپ و انتشار مطالب مندرج در این مجله به شرط ذکر منبع "فصلنامه تازه‌­های علوم شناختی" بلامانع است.

                                                         جدول 1. حداکثر کلمات مجاز برای نگارش بر حسب مقالات
نوع مقاله مقاله پژوهشی اصیل
(کمی)
مقاله پژوهشی اصیل
 (کیفی)
مروری گزارش مورد نامه به سردبیر
بخش
کل مقاله 3500 5000 5000 2000 1000
چکیده 250 250 300 150 150
منابع 35 35 70 15 5
جدول، نمودار و شکل 6 6 6 1 1تعداد کل کلمات مقاله شامل: صفحه عنوان، چکیده فارسی و انگلیسی، متن اصلی و جداول است. 
ضمناً
به ازای هر نمودار یا شکل، تعداد 250 کلمه محاسبه و از تعداد کلمات تعیین شده برای مقاله کسر خواهد شد. بدیهی است که نویسندگان باید در محاسبه کل کلمات مقاله خود به این امر توجه نمایند.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 3825 بار   |   دفعات چاپ: 191 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به تازه های علوم شناختی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Advances in Cognitive Science

Designed & Developed by : Yektaweb